“Być albo nie być” Postępowanie w Bułgarii

“Być albo nie być” Postępowanie w Bułgarii

Warto zobaczyć film nagrany przez Departament Public Relations One Network Service Ltd. Poniżej wklejam przetłumaczone wypowiedzi autora z prośbą do Państwa o wyrozumiałość jeśli tłumaczenie nie jest precyzyjne i może nie do końca w 100% oddawać myśl autora. Ufam, że nie zmieni to sensu merytorycznego wypowiedzi. Zachęcam do przeczytania, wiele rzeczy stanie się dla Państwa jasne. Czekamy z niecierpliwością na umorzenie tego postępowania. Pozdrawiam serdecznie.
https://www.youtube.com/watch?v=Qm-pgFw47io&feature=youtu.be

Na skrzyżowaniu – Być albo nie być ! Bułgarskie dochodzenie.

Przygotowałem ten materiał, abyśmy mogli zaktualizować finalnie to długo oczekiwane wydarzenie. To OFICJALNA szansa dla Onecoin na udowodnienie, że działa legalnie.

Pierwsze wiadomości pojawiły się na stronie internetowej bułgarskiej prokuratory:
https://www.prb.bg/bg/news/aktualno/spe … eutrali-2 /

A to angielska wersja:
https://sofiaglobe.com/2018/01/19/bulga … t-onecoin /

Wskażę najważniejsze kwestie:
Dochodzenie rozpoczęło się na podstawie międzynarodowego zlecenia o pomoc prawną od prokuratury w niemieckim mieście Bielefeld (Nadrenia Północna-Westfalia), które przesłano w październiku 2017 r.

Prokuratura bułgarska przekazała informację, że przedstawiciele Eurojustu i Europolu aktywnie uczestniczą w wykonywaniu niemieckiego nakazu sądowego.

Prokuratorzy z Bielefeld zwrócili się do władz bułgarskich o przeprowadzenie konkretnych działań proceduralnych i dochodzeniowych na terytorium Bułgarii w stosunku do bułgarskiej spółki “One Network Services” EOOD i jej spółek zależnych, w tym dwóch bułgarskich kobiet posiadających niemieckie obywatelstwo.
Jak czytamy, niemiecki prokurator przeprowadził kilkuletnie dochodzenie i wydał teraz polecenie udzielenia pomocy bułgarskiej prokuraturze w celu zbadania ustaleń niemieckiej prokuratury i zebranych dowodów (od wiadomych ludzi z Bitcoin, którzy współpracowali z władzami).

Jest to oficjalne stanowisko na temat sprawy nadużycia dla zdobycia punktów politycznych:
https://www.onelife.eu/en/news/corporate-announcement

Więcej informacji na temat bieżących postępów dochodzenia jest wyjaśnione przez bułgarskiego szefa prokuratury:
https://www.youtube.com/watch?v=4SBcd1oaBoU

Streszczę teraz krótko co powiedział:

– Wszystko, co do tej pory uzyskaliśmy, to oskarżenia ze strony niemieckiej prokuratury, które musimy sprawdzić na terytorium Bułgarii, czy są one prawdziwe.
– Około 50 świadków przedstawiło “dowody” przeciwko Onecoinowi prokuraturze w niemieckim mieście Bielefeld (zastanawiające jest, dlaczego nie w Berlinie?). Złożyli je razem jako oskarżenie przeciwko Onecoin, a bułgarska prokuratura musi sprawdzić wszystko, aby potwierdzić, czy są one prawdziwe, czy nie.
– Do tej pory mamy zabezpieczone serwery, komputery i dokumentację z biura Onecoin w Sofii.
– Istnieją nawet podejrzenia świadczące o tym, że Onecoin finansował terroryzm.
– Mają około 14 różnych firm powiązanych z Onecoin, które są również badane pod kątem dokumentów.
– Niemieccy prokuratorzy stwierdzają, że Onecoin nie ma blockchainu, że jest tylko symulator.
– Mówią, że Bitcoin jest zdecentralizowany i można go kupić na giełdach, natomiast Onecoin jest scentralizowany i można go uzyskać tylko z wydobycia firmy.
– Będą przekazywać więcej informacji w trakcie dochodzenia.

Nie będę tego kontynuował, ale zobaczmy, co się dzieje. Prokuratorzy niemieccy twierdzą, że Bjorn Bjerke, Tim Tayshun, Jenifer McAdams, CryptoXpose, i że prawdopodobnie jest jeszcze około 50 świadków, których nazwiska zostaną upublicznione w przyszłości, a jak już oświadczyli pracują z władzami.

Co dokładnie mogliby zeznać? Niektórzy mogą powiedzieć, że Onecoin jest pralnią pieniędzy, inni, że finansuje terroryzm, niektórzy również twierdzą, że nie ma blockchainu, i że oszukują ludzi. 
To jest jasne, że jest to tylko kumulacja anty-Onecoinowskiej propagandy, która ostatecznie dobiegła końca, trafiając do samej Bułgarii.

Jesteśmy teraz na skrzyżowaniu:

1) Nie było prania pieniędzy, Onecoin to udowodni. Jeśli jest blockchain, to firma udowodni to również.

2) Jeśli oskarżenia są prawdziwe, nie ma blockchain do pokazania, myślę, że wszyscy jesteśmy głupcami i Onecoin się skończył.

W co wierzysz?

22 stycznia 2018
W tym roku Bułgaria objęła przewodnictwo w Prezydenturze UE i nie jest tajemnicą w UE, że Bułgaria ma największy wskaźnik korupcji, a wydarzenie to wydaje się być tym, którego niemiecka kanclerz Angela Merkel wykorzystała jako chęć przyjęcia nowego prawa antykorupcyjnego w Bułgarii co pomoże walczyć z przestępcami. W ten weekend niemiecka kanclerz spotkała się z bułgarskim premierem i rozmawiali o wejściu Bułgarii do strefy Schengen i o innych kwestiach.
Artykuł, który pisze o tej wizycie:
https://www.24chasa.bg/novini/article/6673533

I jest tam mały akapit w tym artykule, który pokazuje, że to wszystko jest „przedstawieniem politycznym“.
(Opublikuję zrzut ekranu z Google Translate, ponieważ strona jest chroniona i nie pozwala na kopiowanie):


Proszę samodzielnie przetłumaczyć ponizszy wklejony tekst:


Aby to udowodnić, jak twierdzą wściekli pracownicy Onecoin, jak to zostało zrobione, prokuratorzy mieli pytania, których sami nawet nie rozumieli. To jest cała lista oskarżeń tych samych ludzi, którzy oczerniali Onecoin przez Internet w ostatnich 3 latach.
Nie było 2-letniego śledztwa, ponieważ nikt nigdy nie skontaktował się z firmą Onecoin.
To wszystko praca Bjorn Bjerke, Tim Curry i 48 innych (prawdopodobnie niektórych wyrzuconych oszustów z Onelife). Zrobili listę zarzutów i ich opinii. Niemcy po prostu przyszli, zabrali jeden z serwerów, przesłuchali i przestraszyli wszystkich pracowników oraz zrobili przedstawienie medialne.

Miejmy nadzieję, że rząd nie użyje Onecoin tylko do zdobycia punktów politycznych i zmiażdżenia firmy krypto walutowej jako początku ogólnego niszczenia krypto walut:
“Krypto walutowe zakazy są nieuniknione” – Macron i Merkel starają sie wywołać ogólnoświatowy upadek bitcoina.

20 stycznia 2018 r.
Tutaj znalazłem szczegółowe pytanie od pewnego człowieka, którego nie jestem pewien, czy uczestniczył w tej konferencji lub po prostu czy analizował pytania prokuratorów. Zgadzam się z każdym punktem. To nic innego jak wyolbrzymione wydarzenie psychologiczne, gdzie hejterzy stworzyli oskarżenia i przekazali je władzom niemieckim. Teraz Onecoin musi oficjalnie udowodnić, że się mylą:

W międzyczasie odbyła się odprawa specjalnego biura śledczego, aby znaleźć sposób na złamanie wirtualnej waluty Onecoin!

1. Po takiej “odprawie” rozumiem, że powinna być konferencja prasowa, na której trzeba podać pewne informacje – tutaj nie podano żadnej.

2. “Specjalne biuro śledcze”?, które nie ma nic do zbadania, ale zwraca się o pomoc do Niemców, którzy z kolei prowadzą śledztwo od ponad 2 lat, i nadal nie jest w stanie stwierdzić nieprawidłowości w działalności firmy do teraz.

3. “Złamanie systemu”? Po 3 latach i ponad 20-krotnym “łamaniu schematu”, wciąż nikt z łamiących nie wymyślił oficjalnej opinii, aby wyjaśnić, co złamał i jaki jest schemat działań.

4. Onecoin i wirtualna waluta? Onecoin nigdy nie był i nigdy nie będzie wirtualną walutą. Wirtualne waluty to pieniądze, którymi zajmujemy się każdego dnia. Są one wirtualne, ponieważ tylko 3% pieniędzy, które “istnieją” w systemach bankowych, są drukowane na papierze. Onecoin jest zaszyfrowaną walutą, a każda jednostka ma stworzony własny kod kryptograficzny – dokładnie w taki sam sposób, w jaki każdy banknot ma swój własny unikalny numer.
Więc … kolejny głośny tytuł, kolejny inteligentnie napisany artykuł, który odstraszyłby grupę ludzi. Kiedy pojawia się coś takiego, dostaję setki wiadomości od ludzi z pytaniami o moją opinię. Dziś jednak było ich kilka tysięcy, ponieważ rzadko wychodzi z firmy w języku bułgarskim i być może wielu ludzi ma związane ręce. Cóż … moją opinię można zrozumieć z tego postu. Nie będę w stanie odpowiedzieć na wszystkie wiadomości prywatne.
Więc … tytuł głośny, ale jednocześnie opróżniony z istoty faktów. Konferencja prasowa głośna, ale jednocześnie pusta merytorycznie. Wypowiadają się ludzie, którzy nie rozumieją tej działalności, nie mają informacji o niczym i nie mogą również odpowiedzieć na żadne pytanie z tego tematu.

5. “Grupa przestępcza”? przyciągnęła ponad 3 miliony klientów. Kto jest grupą przestępczą? Te 3 miliony klientów to dorośli myślący ludzie, podejmujący konkretną decyzję o zakupie programu edukacyjnego, aby nauczyć się handlować z walutami na giełdach, aby móc polegać na wykresach, itp.
“Przyciągnęła”? NIE!

6. “Grupa przestępcza”? Pranie pieniędzy poprzez Onecoin – również … informacje sprzed 3 lat – „oczywiście sprawdzone“.

7. Krypto waluta Onecoin finansowała działalność przestępczą i terroryzm. Dlaczego? Czyż przez 3,5 roku nie zrozumieli, że ta waluta nie ma wartości i nagle zaczyna finansować najdroższe “usługi” na świecie? Jak to się mogło stać? Przecież jedynym miejscem, w którym można dokonać płatności za pomocą waluty, jest strona internetowa zakupów grupowych: www.dealshaker.eu Ktoś musiałby wystawić kupon na usługi terrorystyczne, a firma by to ….przyjęła???

8. Bitcoin jest zdecentralizowanym systemem, a Onecoin jest scentralizowanym systemem. Tak to jest! A jeśli Onecoin jest scentralizowany, to czy był finansowany z programów przestępczych? Przeciwnie! Bitcoin i wiele innych krypto walut to ci, którzy dokonują anonimowych płatności bez możliwości ich kontrolowania. W Onecoin nie ma anonimowych użytkowników (tak jak w każdej instytucji prawnej). Wręcz przeciwnie – w Onecoin każdy użytkownik podaje dane osobowe i nie może wykonywać niczego anonimowo.

9. Co innego mówiono na odprawie. “Bitcoin jest kupowany i rozpowszechniany w Internecie, podczas gdy onecoin może być kupowany tylko przez niektóre stowarzyszenia lub firmy komercyjne”. Oczywiście, że tak jest, i że nie ma w tym nic złego. Najbardziej jakościowe i drogie rzeczy na tym świecie nie są przeznaczone do powszechnego użytku. Nie każdy może je zdobyć na rogu ulicy, ale tylko może być zakupiony od specjalistów upoważnionych do oferowania towarów lub usług!

10. „Firma sprzedawała Onecoiny za pośrednictwem pakietów szkoleniowych“. Firma nigdy nie sprzedawała Onecoinów, ale pakiety szkoleniowe do handlu akcjami i walutami. W przypadku omawianych pakietów klient może otrzymać promocyjne tokeny, aby uczestniczyć w procesie wykopywania waluty, ale niekoniecznie. Kupując paczkę, klient sam decyduje, czy otrzymać promocyjne tokeny i uczestniczyć w procesie kopania, czy nie. Obecnie firma przechodzi 4 etapy procesu ICO, a na każdym etapie z kwoty dostarczonych pakietów szkoleniowych zostanie zmiejszona o 20% ilość promocyjnych tokenów. Ponieważ sprzedaż pakietów szkoleniowych będzie kontynuowana, ale na końcu procesu ICO nie bedzie już żadnych promocyjnych tokenów.

11. “Działalność tej grupy jest nowa i najprawdopodobniej reprezentuje strukturę piramidy.” – najprawdopodobniej, ale nie wiem, czy jest. Jeśli byłaby strukturą piramidalną, ten, kto jest wyżej w hierarchii, zawsze zarabia więcej niż ci, którzy są niżsi. Tak jak w twoim miejscu pracy. Na szczęście nie jest tak w przypadku Onelife. Tutaj każdy wygrywa tyle, na ile zasługuje, bez względu na to, jak wysoko lub jak nisko jest w strukturze.

12. “Niemieccy koledzy badają tę grupę od ponad 2 lat”, ujawnił prokurator”. Przecież jest całkowicie normalnym, że bada się firmę, która tworzy setki prezentacji każdego dnia w różnych punktach na całym świecie, gdzie gromadzą się tysiące ludzi. To zupełnie normalne, że w wielu krajach, gdzie firma generuje podobny rodzaj obrotów, sprawdza się ten proceder. Natomiast z czysto psychologicznego punktu widzenia słowo “śledztwo” kreuje negatywne myśli w głowach ludzi. Nie! To nie jest słowo negatywne. Do tej pory przeprowadzono ponad 30 śledztw w różnych krajach i nie stwierdzono żadnej nieprawidłowości. Dokumenty pochodzące z postępowań ze wszystkich tych krajów, w których działalność firmy jest całkowicie czysta i legalna można znaleźć w centrum informacji – w menu zasoby na swoim koncie osobistym.

13. “Do wniosku o pomoc z Niemiec nie zastosowano żadnego europejskiego nakazu aresztowania” – cóż, nie będzie takiego, ponieważ nie ma ku temu powodu.
Wszystko, przyjacielu, to jedno wielkie pranie mózgu. Nie bądź podatny na to. To jest praca mediów i widzę, że po raz kolejny udało im się wpłynąć na wielu z was. Na ostatnim wydarzeniu kilka dni temu, które zorganizowaliśmy bardzo wyraźnie, wyjaśnialiśmy całą koncepcję nie tylko Onecoin, ale także kilku innych wiodących krypto walut. Możesz oglądać je na mojej ścianie. Bądźcie więc odważni, wierzcie w to, co obiecaliśmy, nie przestawajcie pracować i realizujcie swoje marzenia! Łączmy się! Nikt was nigdy nie zawiedzie!
Powodzenia wszystkim! Spotkajmy się na szczycie!

Re: Na skrzyżowaniu – Być albo nie być – Dochodzenie w sprawie z Bułgarii

autor: CryptoXpose2 »Fri 19 stycznia 2018 21:33
OneCoin obwinia media i twierdzi, że jest bardzo przejrzysty. Co za bzdury. Wcześniejsze:
Jasne, że to przez media, a nie Europol, dokonano nalotu na biura firmy.

Tłumaczenie odpowiedzi OneCoin na informacje z bułgarskich mediów.

Oficjalne oświadczenie One Network Service Ltd. na informację z medii publicznych o zmiażdżonej grupie przestępczej związanej z wirtualną walutą OneCoin.

Drogie Panie i Panowie,

One Network Service Ltd. chciałby oficjalnie wypowiedzieć się na temat licznych doniesień medialnych, jakoby została rozbita grupa przestępców od prania brudnych pieniędzy powiązana z wirtualną walutę OneCoin.
Chcielibyśmy jasno stwierdzić, że firma nigdy nie prowadziła nielegalnej działalności zarówno na terytorium Republiki Bułgarii, jak i w innych krajach, w których prowadzi działalność. One Network Service Ltd. i jej firmy partnerskie zawsze otwarcie deklarowały gotowość do udzielenia pomocy odpowiednim władzom, instytucjom i mediom w przekazywaniu wszystkich potrzebnych im informacji w celu zmaksymalizowania przejrzystości i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości dotyczących działalności firmy. Chcielibyśmy także wyrazić nasze szczere zdziwienie faktem, że przedstawiciele mediów nie poprosili żadnego przedstawiciela firmy o opinię, tak jak w przypadku rządów prawa i w co, przynajmniej mocno wierzymy, jest w Republice Bułgarii.

Wcześniejsze

To, co obserwujemy, sprawia, że wierzymy, iż jest to demonstracja przeciwko One Network Service Ltd., wirtualnej walucie OneCoin i jej twórcy, Dr. Ruji Ignatovej. Widzimy celową kampanię medialną, aby zdyskredytować reputację wyżej wspomnianych i celowego ukrywania ważnych cech firmy, która przedstawiana jest w całkowicie negatywnym świetle. Należy zauważyć, że w chwili obecnej, informacje znane prawnikom firmy (trwa dochodzenie), które w prawie oznaczają tylko jedno – nie ma oficjalnie zakończonej próby obiektywnie dowodzącej podstawy do wniesienia oskarżenia przeciwko firmie lub osobom prywatnym. Podczas inspekcji organów ścigania, na zapytanie pracowników One Network Service Ltd., jaka jest przyczyna tych działań, nie uzyskano żadnych odpowiedzi.

Zauważyliśmy również, że jest taka tendencja w przekazach medialnych, iż OneCoin stale jest porównywany z pionierem krypto walut Bitcoinem. To jednak nie jest poprawne, ponieważ istnieją znaczne różnice między tymi dwoma krypto walutami. Inne istniejące krypto waluty są obwinianie wielokrotnie o ukrywanie transakcji i brak jakiegokolwiek sposobu identyfikacji ich użytkowników. Fakty te same w sobie pozwalają na prowadzenie wątpliwych operacji i nielegalnych działań. O ile wiemy o OneCoin, nie można tego zrobić ze względu na know-how KYC, KYB – poznaj swoją firmę, pranie brudnych pieniędzy (AML), itp., które mają na celu zapobieganie wykorzystywaniu OneCoin do działalności przestępczej. Nigdzie w mediach nie widzieliśmy tego ważnego faktu, o którym należy bezwzględnie wspomnieć.

Zwracamy uwagę, że w wyniku podjętych wczoraj działań organów ścigania firma i jej partnerzy ponoszą nieuzasadnione i poważne straty finansowe. Z biura firm partnerskich skonfiskowano sprzęt roboczy, a nasi partnerzy uważali, że zostali celowo poddani presji, która mogłaby doprowadzić ich do bankructwa. Ten fakt jest również niezwykle zagadkowy i sugeruje, że taki przypadek nie byłby logiczny.
One Network Ltd. uważa, że prawa firmy i jej pracowników zostały naruszone, a swoich praw domagają się natychmiast. Obecnie pomagamy władzom we wszystkim, czego potrzebują, aby móc wykonywać swoją pracę, a prawda i tak wyjdzie na jaw. Jedną z wartości założycielskich firmy jest przejrzystość i nie mamy nic do ukrycia oraz żadnego powodu, żeby się martwić.

Uważamy, że takie relacje w mediach z trwającego dochodzenia, w którym brakuje ostatecznego wniosku odpowiednich władz, prowadzą do wprowadzanie w błąd opinii publicznej co do prawdziwości sytuacji faktycznej, kwestionują obiektywność informacji rozpowszechnianych w bułgarskich mediach i mogą być interpretowane przez podwładnych jako połączone celowe działanie medialne.
One Network Services Ltd, w celu ochrony uzasadnionych interesów i praw naszych pracowników, a także naszych klientów, poinformuje media i społeczeństwo o rozwoju sytuacji.

z szacunkiem
Departament Public Relations One Network Service Ltd.

Podsumowanie dochodzenia prowadzonego przez prokuraturę z Bułgarii. OneCoin czysty jak łza. Zamknęło to usta wielu sceptykom

Dochodzenie prokuratorskie przeciwko Onecoin w Sofii, jako pomoc prawna dla prokuratury niemieckiej doprowadziło do odrzucenia wszelkich zarzutów i umorzenia postępowania.

Na początku 2018 r. bułgarskie media zostały zalane informacjami o Onecoin. Wielki problem dotyczył dochodzenia, prowadzonego przez władze Bułgarii z udziałem niemieckich prokuratorów, w którym siedziba główna i biura jego partnerów (One Network Services itp. ) zostały przeszukane. Pracownicy zostali przesłuchani, konferencje prasowe zostały przeprowadzone (jako standardowa procedura) w wielu różnych miejscach, w związku z zainteresowaniem mediów tym gorącym  tematem. Wszystko odbyło się w sposób błyskawiczny. Problem polega na tym, że informacje w różnych mediach są prawie zawsze podawane w różnych wersjach.

W końcu – nikt nie został aresztowany, nie ma zarzutów i nie znaleziono dowodów na nielegalną działalność, niezależnie od tego, czy jest to w Republice Bułgarii czy w innych krajach, w których firma jest aktywna. Cały nalot wydawał się być jasnowidzem, jak ocenili niektórzy krypto eksperci  po tym, jak minęła burza w mediach. Doradcy prawni i prawnicy, którzy pracują nad sprawą, twierdzą, że procedury doprowadziły do ponad 6 000 stron skatalogowanych  dokumentów, ale do tej pory nie znaleziono żadnych ważnych dowodów, a były jedynie  podejrzenia w sprawie karnej.

Dochodzenie zostało uruchomione po anonimowym sygnale. Jednym z głównych oskarżeń przeciwko walucie cyfrowej Onecoin było to, że nie ma prawdziwego blockchain. To jednak było sprzeczne z raportem specjalistycznym, prowadzonym przez specjalistów z informatyki i zamówione przez Ministerstwo bułgarskie. W sprawozdaniu stwierdza się, że całkowita liczba transakcji jest dokładna i nie ma naruszenia głównych zasad technologii blockchain, co jest czymś więcej niż dowodem na jego istnienie.

Przedstawiciele Onecoin powiedzieli, że platforma online Deal Shaker (miejsce, w którym handlowcy oferują różne towary i usługi), również była sprawdzana   przez władze. Skontaktowano się z wieloma dostawcami usług i wyrazili zadowolenie z Platformy i pracy z firmą.

Podsumowując, wniosek po dochodzeniu władz jest następujący:

Anonimowe sygnały przeciwko Onecoin i jego spółkom partnerskim przez fałszywych zwolenników mają na celu tylko szkodzić reputacji przedsiębiorstw i celowo doprowadzić do zamknięcia ich działalności.

Przedstawiciele firmy informują:

Dzięki „nalotowi“ mamy jeszcze okazję dowieść naszej przejrzystości jako firmy i czystej działalności, której nie możemy się bać pokazać władzom, naszym członkom i całemu światu. W imię prawdy, daliśmy przedstawicielom organów ścigania całą dokumentację, której potrzebowali, aby dowieść całkowitego braku argumentów przeciwko anonimowym sygnałom. Wielokrotnie mówiliśmy, że Onecoin jest jedyną firmą na rynku ze scentralizowanym systemem blockchain. Na pewno mówi się, że firma ma nowy standard biznesu poprzez składowanie informacji KYC i określając bezpieczeństwo użytkownika jako jego najwyższy priorytet.

Firma jest pewna, że prawda wyjdzie na jaw i nie przewiduje, że bezpodstawne zarzuty przeciwko jej działalności zrujnują jnazwę i biznes.

Źródło: http://front.bg/en/one-coin/the-onecoin-investigation-flooded-the-media-but-it-actually-lead-to-nowhere

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart