SILEX LK

OPIS

SILEX LK – urządzenie wielozadaniowe z zestawem przystawek
Za 100% Onecoin cena 27.3 ONE

Informacje o produkcie

SILEX Profesjonalny system do grillowania, gotowania, duszenia, smażenia i wypieków. Systemy te są bezkonkurencyjne w funkcjonowaniu, jakości i cenie, posiadają odznaczenia międzynarodowe i atest Państwowego Zakładu Higieny

Nieskomplikowane zastosowanie i bardzo niskie zużycie energii elektrycznej gwarantują racjonalne efekty użytkowania. Praktyczne profesjonalne urządzenie, dostępne dla każdego, pragnącego uczynić swoją kuchnię bardziej nowoczesną, szybką, smaczną i ekonomiczną.
Napięcie około 230 V
Moc całkowita 2.0 kW
Zabezpieczenie 1 x 16 amp.
Powierzchnia grzejna 340 x 220 mm
Wysokość przy zamknięciu 260 mm
Wysokość przy otwarciu 465 mm
Głębokość przy otwarciu 490 mm
Wielkość podstawy 430 x 320 mm
Masa netto 7,3 kg
Masa brutto 11,4 kg
Płyta dół i góra gładka
Zestaw przystawek SILEX – GRATIS
W skład zestawu wchodzą:
• Brytwanna ze stopu ciśnieniowego aluminium
• Ramka stalowa wysokości 4 cm z uszami
• Dystans drutowy wysokości 2 cm
• Ruszt aluminiowy
Dzięki zestawowi przystawek każde urządzenie SILEX stanie się uniwersalnym profesjonalistą w Twojej kuchni. Za pomocą tego kompletu przygotujesz cały obiad na jednym, małym grillu, zastępując kuchenkę gazową, piekarnik, patelnię, szybkowar itp., w czasie krótszym niż kiedykolwiek!!

Istnieje wiele metod grillowania w których proces pieczenia na ruszcie ma bardzo wyraźną niekorzyść. Potrawa jest pieczona z jednej strony , więc musimy odwracać produkt co chwile. Jednostronna obróbka cieplna oznacza, że pory produktu są zamknięte tylko z jednej strony, a zatem, sok – i dużo składników odżywczych ucieka ze szczytu, do czasu gdy potrawa jest przewrócona. Ten skutek, który obserwujemy w patelni podczas smażenia jak również, podczas grillowania na ruszcie albo pieczenia na blasze czy płycie, prowadzi do strat masy gotowego produktu aż do 25%. Tak samo jest w przypadku obróbki cieplnej promieniowaniem podczerwonym i promiennikami grzejnymi. Pory nie zamykają się natychmiast gdy produkt odwracamy co chwilę do źródła ciepła.

Grill kontaktowy Silex eliminuje tę wadę ponieważ potrawa jest poddana obróbce cieplnej równocześnie z dwóch stron przez gorące płyty (podwójny kontakt). Ten natychmiastowy proces pieczenia zamyka pory i dlatego potrawy, zachowują naturalne soki, wartości odżywczei sensoryczne. W zależności od produktu, straty masy są znacznie zmniejszone (wynoszą tylko 3%), w porównaniu z konwencjonalnymi metodami grillowania. Czas obróbki cieplnej jest trzy razy krótszy od normalnego czasu w patelni albo rondlu, ponieważ ciepło może oddziaływać na produkt po obu stronach. Ponieważ produkt jest zamknięty kontaktowo między dwoma płytami stykając się, wynikająca para może z trudem wydobyć się na zewnątrz. Zamiast ciśnienia ekspansji pary, woda wpychana jest do produktu, co znacznie przyspiesza proces gotowania. Nie tylko mięso, ale też ryba, drób, zamrożone jedzenie, chleb, tost, etc. mogą zostać przyrządzone w ułamku normalnego czasu. Krótszy czas gotowania połączony z lepszą jakością oznacza, że twoja kuchnia będzie skuteczniejsza. Będziesz oszczędzał surowiec, czas, energię oraz pracę kucharza.

Silex Dual Contact jest sprawdzony przez wiele firm. Używany jest na całym świecie. Hotele, restauracje, przedsiębiorstwa cateringowe dostarczające żywność, bufety, bary szybkiej obsługi i wiele innych lokali gastronomicznych czerpią korzyści z siły i trwałości Silex – zdwojonego procesu obróbki cieplnej. Urządzenie przebadano na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie w Katedrze podstaw Techniki Technologii i Gospodarki Energią. Na podstawie badań Jakości i energochłonności potraw grillowanych potwierdzono bardzo wysoką jakość urządzenia grzewczego Silex. Niemiecki Instytut Research Meat w Kulmbach i wiele innych instytutów badawczych wykorzystuje Silex Dual Contact w swoich badaniach. Silex jest liderem w rozwoju i produkcji rusztów kontaktowych przez ponad 20 lat, dlatego nasze doświadczenie jest widoczne we wszystkich urządzeniach sprzedawanych przez nas. Stanowi to bardzo wiele korzyści dla naszych klientów. Firma Silex nieustannie testuje techniczne innowacje zastosowania urządzenia w procesach cieplnych żywności. Silex jest spójnym użyciem nowatorskiego materiału i technologii stworzonym do wyzyskiwania zasobów naturalnych żywności.

Płyty stworzone dla energooszczędności
Elektroniczny system sterowania, oraz wykorzystanie płyt ze specjalnego materiału powoduje, że pieczenie, smażenie i grillowanie jeszcze nigdy nie było tak energooszczędne.
– Stworzony do grillowania i smażenia. Materiał kompozytowy wykonany z aluminium i stali nierdzewnej.
Pojedyncza płyta zbudowana jest z rdzenia aluminiowego oraz powierzchni zewnętrznej ze stali nierdzewnej. Rdzeń aluminiowy zapewnia optymalną, szybką i równomierną dystrybucję ciepła. Powierzchnia ze stali nierdzewnej zapewnia odbicie wydzielanego ciepła z powrotem do aluminiowego rdzenia. Efekty są wymierne: płyty wydzielają małą ilość ciepła do otoczenia. Temperatura powierzchni grillowej jest dużo niższa od temperatury rdzenia . Jedynie poprzez bezpośredni kontakt, smażona potrawa wymienia ciepło z rdzeniem aluminiowym. Środowisko nie jest ogrzewane – oszczędzaj energię!

– energooszczędne płyty
Płyty grilla wykonane są z materiału kompozytowego aluminium i stali. Ciepło podczas smażenia wydzielane jest wyłącznie w miejscu styku płyty z potrawą, na pozostałej powierzchni ciepło jest w 70% odbijane i magazynowane w aluminiowym rdzeniu. W połączeniu z wydajnym elektronicznym sterowaniem mamy kontrole nad ponad 50% zużyciem energii, przyczyniając się do zaoszczędzenia energii elektrycznej.

– Wysoka odporność.
Dotychczas wadą urządzeń kontaktowych było pokrycie powierzchni płyt materiałem o małej trwałości. W technologii DURANEL wada ta została zniwelowana dzięki zastosowaniu stopu metali (bez dodatkowego powleczenia), odpornych na detergenty, zarysowania, ścieranie, oraz ekstremalne temperatury.
– Bez przywierania.
Dzięki nowej technologii Easy Clean możliwe jest użytkowanie płyt bez konieczności natłuszczania. Płyty o gładkości tafli szkła nie powoduję przywierania, oraz nie pochłaniają zapachów i aromatów przygotowywanych potraw.
– Posiada certyfikat do stosowania w przemyśle spożywczym.

Oszczędność PIENIĘDZY

Grill kontaktowy Silex oszczędza CZAS, ENERGIĘ, PRACĘ i URZĄDZENIA KUCHENNE.
Z Silex Dual Contact ZMNIEJSZYSZ TWOJE KOSZTY, POMNAŻAJĄC TWÓJ DOCHÓD.
Oszczędności czasu i kosztów produkcyjnych, dadzą przewagę nad konkurencją.
Czynniki decydujące o minimalizacji kosztów to zarówno koszty zużycia energii i amortyzacji urządzenia jak i koszty pracownicze. Koszty te dziś wynoszą w przybliżeniu 70 % całkowitych wydatków kuchni.

Oszczędność CZASU

Godziny pracy stają się coraz częstszym czynnikiem wpływającym na koszty. Z grillem Silex Dual Contact PRZYRZĄDZISZ POTRAWY W CZASIE O POŁOWĘ KRÓTSZYM NIŻ ZAZWYCZAJ. Oznacza to, że możesz zwiększyć sprzedaż potraw przygotowanych na oczach klienta, zmniejszyć obciążenie personelu zatrudnionego w kuchni, zmniejszyć zużycie energii i zmniejszyć twoje kosmiczne wymagania dla innych urządzeń kuchennych.
Ponadto możesz odpowiedzieć na życzenia klientów dużo szybciej, zmniejszasz czas oczekiwania klientów i oferujesz szerokie i bardziej interesujące menu. Analizując koszty posiłków w menu lub koszty indywidualnych dań istotną częścią są koszty służbowe – personelu twojej kuchni. Wynoszą one około 35 %. Redukcja tych wydatków zaprowadzi do wyższych dochodów albo niższych cen. Równocześnie poprawi się jakość twoich usług dzięki zastosowaniu grilla kontaktowego Silex.

Oszczędność ENERGII

Ponieważ potrawy przyrządza się o 1/3 czasu krócej, BĘDZIESZ WYDAWAŁ MNIEJ PIENIĘDZY NA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ.
Ma to znaczenie w obliczeniach poboru energii nie jako faktyczną moc znamionową twoich urządzeń smażących, ale pobór energii każdego urządzenia pracującego w kuchni w jednym czasie. Eksperymenty dowiodły, że stosownie do warunków normalnych, te wartości z Silex Dual Contact są zmniejszone do połowy. Ponadto, kontrola temperatury przez termostat (wykonany ze specjalnych materiałów) wpływa na technikę obróbki cieplnej prowadząc do znacznych oszczędności. Płyty SILEX są tak skonstruowane by ograniczyć emisje ciepła do środowiska Powierzchnie ze stali nierdzewnej płyt odbijają transmitowane ciepło z powrotem do płyt w ten sposób, że jest wchłonięte a oddawane jest tylko wtedy kiedy ma styczność z produktami żywnościowymi. Użycie stali nierdzewnej ze stopem ciśnieniowym aluminium prowadzi do krótkich czasów ponownego nagrzania płyt podczas czuwania i obróbki cieplnej.

Oszczędność PRACY

TWÓJ KUCHARZ NIE MUSI WYKONYWAĆ CIĘŻKIEJ PRACY PODCZAS OBSŁUGI GRILLA KONTAKTOWEGO SILEX. Nawet w długim okresie czasu nie odczuje zmęczenia.
Nowoczesny Silex klasy – S skonstruowano według ergonomicznej technologii. Górna płyta otwiera się łatwo i bez wysiłku. Specjalny system równoważenia masy płyty podczas pracy sprawia, że ciężka płyta kontaktowa wydaje się być nieważka.

KORZYŚCI GOSPODARCZE

Zastosowanie urządzeń Silex Dual Contact oznacza, że będziesz potrzebował w znacznej mierze mniej wyposażenia w twojej kuchni.
Efektywność pracy którą uzyskasz dzięki urządzeniu docenisz przez sposób przygotowania odpowiedniej ilości potrawy z mniejszej ilości surowca. Stanowi to mniej wydatków na zakup surowca. Ten cel możesz osiągnąć tylko w profesjonalnym grillu kontaktowym Silex zmniejszając ilość surowców przy wysokiej wydajności potraw. Zmniejszysz także koszty pracownicze wliczane w cenę posiłku.

Zapytaj o produkt

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Field is required!
Pole wymagane

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart